Gorące tematy:

Frontowy „niezbędnik” dla ukraińskich żołnierzy

W ramach akcji “Kuloodporni” wysłaliśmy z Kijowa dwie paczki, dla powołanych na służbę żołnierzy, z hełmami, kamizelkami kuloodpornymi, okularami taktycznymi i innych niezbędnymi na froncie rzeczami. Mężczyźni przebywają w tej chwili w domu na zachodniej Ukrainie. Lada moment wyruszają na wschód, do strefy ATO.

Pierwszy zestaw już trafił do nowego właściciela – pana Panasa z Horodenki, pracownika wydziału spraw dziecka rejonowej administracji, który wkrótce odbędzie służbę w okolicach Mariupola.

Do przesyłki dołączyliśmy podnoszącą na duchu koszulkę popularnego zespołu Okean Elzy z napisem “Nie poddam się bez walki”- tytułem piosenki, która obecnie nabrała nowego znaczenia. Jeden komplet dostarczony będzie do Horodenki, drugi- do Żydaczewa.

W odpowiedzi Fundacja otrzymała podziękowania: “Przekazujemy najszczersze podziękowania polskiej Fundacji Otwarty Dialog, za wsparcie ukraińskich żołnierzy, którzy w ten nieprosty czas bronią granicy i rodzimych terytoriów naszego państwa przed sąsiadem-agresorem”