Gorące tematy:

List do rannego żołnierza. W Ukraińskim Świecie działalność rozpoczyna Polowa Poczta

„Siłą człowieka jest nie fizyczność, a moralność. Życie to ciężka sztuka, ale jest dużo lżejsze, kiedy na twoich ustach gości uśmiech” – piszą Ukraińcy mieszkający w Polsce w listach adresowanych do ukraińskich żołnierzy leczących się w szpitalu w Odessie.

Adresatami listów są ranni żołnierze, którzy odnieśli obrażenia podczas starć w trwającej na wschodzie Ukrainy operacji antyterrorystycznej. Obecnie są leczeni i poddawani rehabilitacji w szpitalach Ministerstwa Obrony.

Akcję pisania listów do rannych, wspólnie z Fundacją Otwarty Dialog, zainicjowała mieszkająca w Polsce prawnik z Odessy – Alla Maievska. W Centrum Informacji i Pomocy „Ukraiński Świat” przy ulicy Nowy Świat 63 w Warszawie stworzono kącik, w którym każdy Ukrainiec (ale nie tylko!) może za pomocą kilku nakreślonych na kartce słów wesprzeć żołnierzy powracających do zdrowia. Listy mają dodać żołnierzom otuchy – Patrioci naszego kraju, którzy odnieśli poważne obrażenia – jak nigdy dotąd – potrzebują uwagi, dobrego słowa, szacunku i miłości nieobojętnych ludzi – mówi pomysłodawca projektu, Alla Maievska.

Przekazane nam wiadomości wraz innymi darami, takimi jak dziecięce rysunki czy odzież, trafią wkrótce do Odessy. 

Skrzynkę na listy do ukraińskich żołnierzy można znaleźć w Ukraińskim Świecie – ul. Nowy Świat 63, Warszawa.