Gorące tematy:

Scena Światowa przy Ukraińskim Świecie

Jak muzyka zmienia świat? Co to jest język empatii i co Chopin ma z nim wspólnego? Jaki świat zbudujemy, słuchając muzyki naszych serc? Czego potrzebujemy, by wziąć ster życia w swoje ręce i działać?

Zapraszamy na pierwszy w historii koncert interaktywny łączący muzykę Chopina z Porozumieniem bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga.

Muzyka Chopina to dar dla ludzkości, dla każdego z nas. Dar otwierający serca, budujący wrażliwość i poczucie wewnętrznej mocy. Gdy sięgniemy do głębi naszych serc, spotkamy moc ludzkich uczuć, piękno potrzeb, wspólnych wszystkim nam. Co powstanie, gdy połączymy muzykę i słowo? Fryderyk Chopin napisał: „Słowo rodzi się z dźwięku, dźwięk przed słowem”. Marshall B. Rosenberg powiedział: „W życiu szukam współczucia, przepływu między sobą a innymi ludźmi, opartego na wzajemnym dawaniu z serca”.

Podczas tego niecodziennego koncertu, który powstał z pasji, potrzeby serca i chęci współtworzenia świata, gdzie dialog i wzajemne zrozumienie są wartościami, połączymy słowo i muzykę wspólnie z Państwem, wyruszając w podróż w głąb siebie. Na tej bazie chcemy budować świat, w którym szacunek do siebie, do innych będzie fundamentem.

W programie: Wybrane nokturny, preludia i mazurki Fryderyka Chopina oraz Ballada f-moll i Scherzo h-moll a także kluczowe elementy komunikacji opartej na empatii
Prowadzące: Thuy Minh Dao i Joanna Berendt
Pianiści: Katarzyna Hushta, Anna Chmielińska, Maria Zofia Suwała
SCENA ŚWIATOWA przy Ukraińskim Świecie, ul. Nowy Świat 63, Warszawa
ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Smolna i Fundacja Otwarty Dialog

Zobacz kalendarz wydarzeń 22.02-01.03.2015