Gorące tematy:

Przekaż nam 1% swojego podatku

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych, które ma status organizacji pożytku publicznego, Fundacja Otwarty Dialog od dziś może zbierać 1% podatku.

Fundacja obok międzynarodowych misji obserwacji i wsparcia represjonowanych działaczy społecznych aktywnie wspiera m.in. Ukrainę. W ramach akcji kulooporni.org wyposażamy ukraińskich żołnierzy w kamizelki kuloodporne i środki tamujące krwawienie Celox. Naszą pomocą obejmujemy także uchodźców i przesiedleńców wewnętrznych oraz tych, którzy zdecydowali się schronić się w Polsce.

Zobacz wszystkie zbiórki Fundacji. 

  • W jaki sposób przekazać 1 % podatku

To bardzo proste! Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38) jak w poniższym przykładzie PIT37:

  • Kto może przekazać 1% podatku?

Pomóc nam przez przekazanie 1% podatku mogą: osoby fizyczne, emeryci i renciści (PIT 37), ryczałtowcy (PIT28), przedsiębiorcy (PIT36), przedsiębiorcy „liniowcy” (PIT36L), gracze giełdowi (PIT 38) oraz osoby, które sprzedały nieruchomość (PIT 39).

Gwarancją otrzymania wpłaty jest wypełnienie deklaracji wyłącznie w sposób wskazany we wzorze stanowiącym wycinek formularza PIT. W przypadku błędnego wypełnienia lub niewypełnienia rubryk 131 i 133 wsparcie nie zostanie uwzględnione. Rubryki 134 i 135 są opcjonalne.