Gorące tematy:

Fundacja Otwarty Dialog w obiektywie reporterów magazynu pożyteczni.pl

Fundacji Otwarty Dialog poświęcony został odcinek magazynu pożyteczni.pl wyemitowany w TVP info, w którym opowiedzieliśmy o naszej pomocy świadczonej uchodźcom z Ukrainy i Kazachstanu.

Fundacja już od roku intensywnie wspiera ukraińskich uchodźców – zarówno tych, którzy zdecydowali się na przyjazd do Polski jak i tych, którzy pozostali na Ukrainie, ale zmuszeni byli opuścić swoje domy znajdujące się w strefie wojny. Pomagamy także ukraińskim cywilom i wojskowym zaopatrując ich m.in. w ciepłą odzież.

W Polsce pomocą psychologiczną objęliśmy osoby po traumatycznych doświadczeniach. O swojej pracy psychologa i wyzwaniach z nią związanych opowiedziała w programie Natalia Basko.

Wsparliśmy także dziennikarzy z Kazachstanu pracujących dla opozycyjnych redakcji i szykanowanych za swoje poglądy przez władze.  Dziennikarka antyreżimowej „Respubliki”, Zhanara Kasymbekova oraz redaktor niezależnego tygodnika „Vzglyad”, Igor Vinyavsky opowiedzieli o tym co grozi niepokornym w ich kraju i jak ułożyli sobie życie w Polsce.

Zobacz materiał: pożyteczni.pl