Gorące tematy:

Konwój z darami dla uchodźców

Już dzisiaj (środa, 8.10.2014) po godzinie 11 z zaplecza centrum “Ukraiński Świat” przy Nowym Świecie 63 w Warszawie, wyruszy ciężarówka z podstawowymi artykułami dla uchodźców oraz w pełni wyposażony ambulans medyczny dla walczących na wschodzie ukraińskich żołnierzy.

Ambulans oraz jego wyposażenie zostały zakupione za pieniądze ze zbiórki publicznej w ramach akcji “kuloodporni.org”.

Zawartość drugiego pojazdu to efekt ofiarności warszawiaków i firm z Mazowsza. Pięciotonowa ciężarówka zabierze na wschód z ciepłe ubrania, obuwie zimowe, koce, żywność o przedłużonej przydatności do spożycia i chemię domową.

Od godziny 11 do 12 będzie trwać finalny załadunek pojazdów. W południe konwój wyruszy z Warszawy na wschód.

Ze względów bezpieczeństwa nie możemy w tym momencie podać precyzyjnie miejsca docelowego do którego kieruje się nasz transport. Relację z przekazania darów przekażemy w ciągu tygodnia.

“Nasza pomoc będzie kontynuowana, ponieważ zbliżająca się zima będzie bardzo trudnym okresem dla ludzi, którzy opuścili swoje domy z powodu działań wojennych. Teraz mieszkają w nieprzystosowanych do zimy ośrodkach turystycznych” – wyjaśnia Tomasz Czuwara z Fundacji Otwarty Dialog. “Nadal będziemy zbierać środki i przekazywać uchodźcom zbierane ciepłe ubrania, obuwie, odzież termoaktywną środki higieny osobistej oraz lekarstwa stosowane przy przeziębieniach.” Jak dodaje Czuwara “Fundacja Otwarty Dialog zamierza też nadal przekazywać wyposażenie ratujące życie dla walczących Ukraińców, ponieważ informacje o rozejmie i wycofaniu sił rosyjskich nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości”.

Informacje o pomocy Fundacji Otwarty Dialog dla Ukrainy można znaleźć na jej stronie internetowej: https://odfoundation.eu/jak-mozesz-pomoc oraz kuloodporni.org.