Gorące tematy:

Pomóżmy Oleksandrowi – zbieramy na protezy nóg

46-letni Oleksandr Gonczaruk ze wsi Liadova (okolice Mohylowa Podolskiego) udział w styczniowych protestach na Majdanie przypłacił swoim zdrowiem. Mężczyzna doznał poważnych odmrożeń – konieczna okazała się amputacja jednej nogi oraz palców u drugiej. Szansą dla Oleksandra są specjalistyczne protezy, dzięki którym będzie mógł chociażby częściowo odzyskać sprawność. Na ten cel potrzeba 30 tys. zł. Pomóż nam uzbierać potrzebną kwotę.

W grudniu 2013 r. Gonczaruk przyjechał na Majdan, żeby wesprzeć protestujących przeciwko władzy Janukowycza. W Kijowie był dokładnie przez miesiąc i 10 dni. Mieszkał tam w namiocie bez żadnego ogrzewania. W styczniu odmroził sobie stopy, jednak nie zgłosił się do razu po pomoc medyczną. Mimo ogromnego bólu cały czas pomagał protestującym – nosił wodę, rąbał drewno. Kiedy nie miał już sił, a stan jego nóg dalej pogarszał się postanowił w lutym wrócić do domu. Stamtąd trafił do szpitala w Mohylowie Podolskim, w którym spędził miesiąc. Lekarze rozpoczęli walkę o uratowanie jego nóg, niestety było już za późno. Konieczna okazała się amputacja jednej nogi oraz palców w drugiej kończynie. Następnie mężczyzna przewieziony został do Winnicy, gdzie przeszedł 4 operacje przeszczepów skóry. W tej chwili stopa jeszcze boli, ale zaczęła się już goić, w drugiej nodze ból odpuścił, a rany po amputacji zdążyły się zabliźnić.

Obecnie Oleksandr znajduje się w Centrum Rehabilitacji Inwalidów, gdzie odbywa trzymiesięczny kurs szycia kapci, by móc w jakiś sposób zarobić na życie w przyszłości.

Dzięki nowoczesnym protezom możemy przywrócić mężczyźnie możliwość pracy przy gospodarstwie. W obecnej sytuacji panującej na Ukrainie: konfliktu zbrojnego, dużej liczbie rannych w szpitalach, braku środków na rehabilitacje i zakup dobrych protez chcemy przywieźć Oleksandra do Polski i zapewnić mu niezbędną opiekę kompetentnych lekarzy. Na protezy i rehabilitację potrzeba 30 000 zł. Nie uda nam się bez Państwa pomocy i wsparcia finansowego. Pomóż nam uzbierać potrzebną kwotę. Każda złotówka przybliży nas do realizacji marzenia tego skromnego i prostego człowieka, żeby znowu móc chodzić.

Wesprzeć Oleksandra można dokonując wpłat na konto Fundacji Otwarty Dialog:
98 2490 0005 0000 4530 4115 2508
W tytule przelewu prosimy wpisać „Oleksandr Gonczaruk”.