Gorące tematy:

Ukraińska Prawda powołując się na informacje ODF poinformowała o przebiegu rozprawy w sprawie N. Savchenko

Ukraińska Prawda – powołując się na informacje Fundacji Otwarty Dialog poinformowała o przebiegu rozprawy w sprawie Nadii Savchenko z 12 września.

Rozprawa dotyczyła apelacji obrony w sprawie stosowania aresztu wobec więzionej wbrew prawu międzynarodowemu ukraińskiej pilotki. Rosyjskim prokuratorom i śledczym nie udało się zaprezentować żadnych dowodów winy – rzekomego udziału w zabójstwie rosyjskich dziennikarzy w strefie ATO, które nie zostałyby obalone przez adwokatów. Obrońcy Nadii publicznie odczytywali wielostronicowe materiały poświadczające jej niewinność.

W zaistniałej sytuacji w woroneskim sądzie najpierw zagłuszono sygnał telefonów komórkowych i uniemożliwiono łączność z internetem, a kiedy i to nie pomogło, po odczytaniu przez obronę ok. 1/3 przygotowanych dokumentów – wyłączono światło. Następnie sąd zadecydował o przeniesieniu rozprawy na poniedziałek uzasadniając to “problemami technicznymi”.

Jest wielce prawdopodobne, że w tym czasie śledczy będą desperacko poszukiwać nowych “naocznych” świadków, dowodów i argumentów.

Źródło: Ukraińska Prawda