Gorące tematy:

„Chroń życie – uratuj Świat!” – spotkanie z działaczami z Wołynia

Dzisiaj o godz. 19.00  w centrum “Ukraiński Świat” przy ul. Nowy Świat 63 w Warszawie odbędzie się spotkanie z uczestnikami rajdu „Chroń życie – uratuj Świat!”, którzy wyruszyli z Łucka na Wołyniu w podróż po Polsce i Niemczech.

Celem ich wyprawy jest zwrócenie uwagi Europejczyków na problemy na Ukrainie, znalezienie możliwości pomocy rannym i poszkodowanym, zacieśnianie współpracy z ukraińskimi oraz międzynarodowymi organizacjami w zakresie pomocy charytatywnej oraz wsparcia informacyjnego.

Organizatorem rajdu jest organizacja obywatelska „Samoobrona Wołynia” z  Łucka. Projektowi patronuje Rada Miasta Łuck. 

W ramach rajdu aktywiści w dniach 8-13 września pokonają następująca trasę: Zamość – Lublin – Warszawa – Olsztyn – Toruń – Szczecin – Berlin – Hanower – Bad Salzuflen – Bielefeld – Kolonia – Lipsk – Drezno – Wrocław – Kraków – Rzeszów.

Spotkania będą okazją do dowiedzenia się, jak wygląda walka Ukrainy o niepodległość z perspektywy działaczy obywatelskich i świadków wydarzeń. Samoobrona Wołynia angażuje się w wyposażanie żołnierzy idących na front, wspieranie ich rodzin, prowadzenie działań informacyjnych. Jej działacze opiekują się rannymi i uchodźcami ze wschodu.

Po spotkaniu będzie okazja do indywidualnych rozmów. Spotkanie odbędzie się w języku polskim i ukraińskim. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie zainteresowania.

Organizatorem warszawskiego spotkania są Fundacja Otwarty Dialog i Euromajdan Warszawa.