Gorące tematy:

Radio Radicale: O kryzysie na Ukrainie i jego oddźwięku w Europie

O kryzysie na Ukrainie i jego oddźwięku w Europie rozmawiały w Radio Radicale prezes Fundacji Otwarty Dialog, Lyudmyla Kozlovska, małżonka zabitego przez terrorystów deputowanego Gorłowskiej Rady Obwodowej V. Rybaka, Elena Rybak oraz koordynator wsparcia na rzecz Ukrainy w Fundacji Otwarty Dialog, Natalia Panchenko. 

W programie poruszono m.in. sprawy ukraińskich aktywistów, nielegalnie przetransportowanych do Federacji Rosyjskiej, gdzie przedstawia się im sfabrykowane zarzuty, w tym o ukraińskiej pilotce Nadiyi Savchenko oraz reżyserze Olegu Sentsovie. Rozmawiano także o tym na czyje poparcie w Europie może liczyć Rosja, jak rozwija się sytuacja na Krymie po jego aneksji oraz o roli rosyjskiej propagandy w konflikcie. Elena Rybak opowiedziała też o okolicznościach porwania i śmierci swojego męża, V. Rybaka.

Na koniec odpowiedziano na pytanie przed jakimi wyzwaniami stoi obecnie Ukraina, podkreślając konieczność przeprowadzenia reform, w tym lustracji, która pozwoli na odbudowanie społecznego zaufania do władzy.

 Źródło: radioradicale.it