Gorące tematy:

Obchody Dnia Niepodległości i Dnia Flagi Ukrainy

23 i 24 sierpnia Ukraina obchodziła Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Niepodległości. Z tej okazji świętowano także w Warszawie. Z inicjatywy m.in. Fundacji Otwarty Dialog odbyły się imprezy sportowe, pikniki oraz parada.

W sobotni poranek sympatycy Ukrainy przejechali ulicami Warszawy w ramach gry rowerowej. Później w rozgrywce piłkarskiej zmierzyły się drużyny ambasad Ukrainy, Gruzji i Mołdawii z reprezentacją Ukraińców mieszkających w stolicy Polski. W sobotę odbył się także mecz koszykarski oraz wspólny piknik.

W niedzielę, mimo deszczu, odbyła się Wielka Parada Wyszywanek. Uczestnicy, wyruszyli z Placu Zamkowego i przeszli aż do pomnika Tarasa Szewczenki, gdzie złożono kwiaty. W powietrze wypuszczono też 23 białe gołębie, symbolizujące 23 lata niepodległej Ukrainy. Tego samego dnia w Nowym Forcie, będącym częścią fortyfikacji Cytadeli Warszawskiej zagrały zespoły z Polski i Ukrainy. Odbył się także pokaz filmów dokumentalnych, jarmark ukraińskiego rękodzieła i wernisaż wystawy ,,God Save Ukraine’’. W Nowym Forcie stanął m.in. namiot Fundacji, gdzie zbieraliśmy pieniądze na wsparcie dla ukraińskich wojskowych i informowaliśmy o tym co już udało nam się zrobić dla Ukrainy.