Gorące tematy:

Obchody Dnia Niepodległości i Flagi Ukrainy

23 i 24 sierpnia Ukraińcy świętują Dzień Niepodległości oraz Dzień Flagi. W tym czasie Ukraiński Świat i Muzeum Majdanu w Warszawie zapraszają na Dni Otwarte, podczas których dostępna będzie m.in. wystawa poświęcona ukraińskiej fladze.

W sobotę (23.08) odbędzie się także mecz piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości i podpisania umowy stowarzyszeniowej pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską. Na boisku zmierzy się reprezentacja Ukraińców mieszkających w Warszawie (UST „Sokół”) z połączoną drużyną Ambasady Ukrainy, Gruzji i Mołdawii (Associacion Team). Reprezentacja UST „Sokół” zagra także w meczu koszykarskim. Po rozgrywkach boiska zostaną udostępnione chętnym. 

Po meczach przewidziany jest piknik z kuchnią ukraińską, na chętnych czekają też freesbee i badminton. Zapraszamy od godziny 16.00 na teren XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy (ul. Zbaraska 1).

Także w sobotę w ramach obchodów zapraszamy na grę rowerową, podczas której uczestnicy zwiedzą ukraińską mapę Warszawy. Po przejechaniu trasy odbędzie się przejazd z ukraińskimi flagami do centrum pomocy Ukrainie, mieszczącego się na Nowym Świecie 63. Startujemy z placu Zamkowego przy Kolumnie Zygmunta. 

Drugiego dnia obchody przeniosą się do Nowego Fortu. Zapraszamy do odpowiedzenia namiotu Fundacji. 

Wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach oficjalnych obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy i są objęte patronatem Ambasady Ukrainy

Dodatkowe informacje i szczegółowy program znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.