Gorące tematy:

Polsat News: N. Panchenko o możliwej inwazji Rosji na Ukrainę

Koordynator Fundacji Otwarty Dialog, Natalia Panchenko w wywiadzie dla Polsat News zwróciła uwagę na możliwość inwazji rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Zdaniem Panchenko na wysokie prawdopodobieństwo wkroczenia Rosji wskazują m.in. ćwiczenia powietrzno-desantowe prowadzone tuż pod granicą Ukrainy w obwodzie pskowskim. „Putin jest pod ścianą, musi się albo wycofać albo otwarcie dzisiaj wkroczyć” – podsumowała Panchenko.

W wywiadzie koordynator Fundacji zaapelowała także do Zachodu – by powstrzymać Putina konieczne jest jej zdaniem zjednoczenie Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, ONZ oraz NATO w kwestii ukraińskiej.

Panchenko odniosła się także do wyroku sądu w Tomaszowie Lubelskim i odrzucenia zażalenia w sprawie zatrzymania w magazynie 42 szt. kamizelek kuloodpornych: „Z tych 42 kamizelek 7 jest przeznaczone dla dziennikarzy polskich działających w Ukrainie, ponieważ zwrócili się do nas o pomoc w znalezieniu i zakupieniu takich kamizelek. Muszą przecież relacjonować to co dzieje się teraz w strefie walk. Szkoda tylko, że polskie prawo im tego nie umożliwia“ – skomentowała Panchenko.

Zobacz wywiad