Ocalić N. Savchenko - konferencja prasowa z udziałem M. Feygina

7 sierpnia w ukraińskim Crisis Media Center odbyła się konferencja prasowa poświęcona sprawie por. Nadii Savchenko, na której zrelacjonowano wyniki międzynarodowej misji obserwacyjnej zorganizowanej przez Fundację Otwarty Dialog oraz poinformowano opinię publiczną o postępach w sprawie.

Głos zabrał m.in. adwokat ukraińskiej pilotki, Mark Feygin, wcześniej reprezentujący interesy grupy Pussy Riot, a obecnie m.in. Mustafy Dzhemileva i Mukhtara Ablyazova. Udział w konferencji wzięli także: Lyudmyla Kozlovska - Prezes Fundacji Otwarty Dialog, Illya Novikov i Nikolay Polozov - rosyjscy adwokaci Nadii, Valentyna Telychenko i Volodymyr Bogatyr – ukraińscy adwokaci, oraz deputowany Oleg Osukhovskiy.

Podczas konferencji Lyudmyla Kozlovska oraz prawnicy wspierający Nadię podsumowali aktualną sytuację bezprawnie uwięzionej i przedstawili zarys jej linii obrony. Co ważne obrona uwzględnia również dochodzenie sprawiedliwości przed międzynarodowymi trybunałami.Uznano, że sprawa Savchenko, prowadzona przez rosyjski Komitet Śledczy i moskiewską prokuraturę została sfabrykowana. Jednocześnie w obliczu rosyjskiego bezprawia wydaje się niemal pewne, że obrona pilotki nie będzie w stanie wykazać, że oskarżona jest niewinna. 

Więcej na temat: Otwarty Dialog, Feigin, Savchenko

FB:

#ODF