Gorące tematy:

Zespół Fundacji Otwarty Dialog

W czerwcu do Rady Fundacji dołączył Bogusław Stanisławski, wieloletni polski działacz społeczny, zajmujący się obroną praw człowieka.

Bogusław Stanisławski

obrońca praw człowieka

współzałożyciel Amnesty International Polska

W latach 80. działacz opozycji solidarnościowej, później jeden ze współzałożycieli oddziału Amnesty International Polska. Członek wielu organizacji i Fundacji zajmujących się obroną praw człowieka. Szczególnie zaangażowany w kwestię przestrzegania praw człowieka w Tybecie.

Stanisławski jako inicjator i członek wielu organizacji pozarządowych jest nestorem polskich obrońców praw człowieka. Współtworzył m.in. oddział Amnesty International Polska, najpierw stając na czele jego warszawskich struktur, a w latach 1999-2001 pełniąc funkcję prezesa zarządu. Wcześniej związany z solidarnościową opozycją.

Za swoją działalność został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Do naszego zespołu dołączyła także Natalia Panchenko, przewodnicząca komitetu organizacyjnego Euromajdan Warszawa. Po wybuchu protestów na kijowskim Majdanie Ukraińcy mieszkający w Warszawie zawiązali społeczny komitet, którego przewodniczącą szybko stała się Panchenko. Euromajdan Warszawa organizuje akcje wsparcia dla Ukrainy, informując jednocześnie warszawiaków o sytuacji na wschodzie.

W Fundacji Natalia odpowiada m.in. za zbiórkę publiczną, w ramach której pomagamy wyposażyć ukraińskich wojskowych i Gwardię Narodową w podstawowe środki ochrony życia. 

Natalia Panchenko