Gorące tematy:

Gina Bobassi & Ksawery Wójciński oraz pomoc Ukrainie w Barometrze

W środę, 23 lipca, w warszawskim klubie Barometr, będzie można posłuchać niezwykłej muzyki oraz wyrazić swoje wsparcie dla Ukrainy. W tym dniu, o godz. 20.00, rozpocznie się koncert Giny Bobasii i Ksawerego Wójcińskiego. Ci niezwykle utalentowani artyści tworzą na scenie niepowtarzalny, magnetyzujący duet. Emocjonalność głosu wokalistki w połączeniu z muzykalnością kontrabasisty przenosi słuchaczy w magiczny świat Theleniousa Monka, Niny Simone i Billie Holiday. Wspólna energia improwizacji sprawia, że każda muzyczna chwila jest nieprzewidywalna i pełna uczuć.

Co nie mniej ważne, bezpośrednio przed koncertem, odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód, za pośrednictwem Fundacji Otwarty Dialog, zostanie przekazany rodzinom poszkodowanym podczas konfliktu na Ukrainie. Fundacja Otwarty Dialog aktywnie wspiera Ukraińców w ich drodze do wolności. Była obecna na Majdanie od samego początku i pozostaje na Ukrainie do dziś, wspierając najbardziej poszkodowanych. Do tej pory udało nam się wesprzeć wielu potrzebujących. Pieniądze przekazane przez darczyńców posłużyły do zakupu leków, sprzętu medycznego, hełmów i kamizelek ochronnych dla obserwatorów, wolontariuszy i członków Gwardii Nardowej. Dzięki nim sfinansowano również zakup zakup protez rąk, oczu oraz zabiegi i operacje osób rannych w wyniku starć na Majdanie. Fundacja pomaga także uchodźcom taratarskim z Krymu i rodzinom zakładników przetrzymywanych przez terrorystów. 

Dla osób, które zapiszą się na wydarzenie bilet wstępu kosztuje 5 zł, dla pozostałych 10 zł.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku 

Informacje o artystach:

Marta Gina Bobassi/Marta Kondraciuk: wokalistka, autorka audycji “Brunetka wieczorową porą” w radiojazz.fm, lektorka, aktorka, filozof estetyk. Dawniej prezenterka telewizyjna. Dla sentymentalnych Marta Żurek. Na dużej scenie debiutowała śpiewając w duecie z Kazikiem Staszewskim piosenką „Łączmy się w pary, kochajmy się”, która ukazała się na płycie „Salon Recreativo” zespołu Kult. 

Ksawery Wójciński: jeden z najciekawszych kontrabasistów młodego pokolenia. Klasycznie wykształcony. Posiada swój niepowtarzalny styl i brzmienie, które są jego znakami rozpoznawczymi. Nie boi się eksperymentów. Jest znany ze swojego holistycznego podejścia do muzyki. Współpracuje z takimi artystami jak: Hamid Drake, Charles Gayle, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Raphael Rogiński, Tim Sparks, Klaus Kugel, Kazuhisa Uchihashi, Nicole Mitchell, David Boykin, Ray Dickaty, Wacław Zimpel, Gaba Kulka. Znany jest również ze swych eksperymentów wokalnych.

Zapraszamy!

Dodatkowych informacji udziela:
Tomasz Czuwara, [email protected]; tel. 534 670 800