Gorące tematy:

Strzel gola dyktatorowi!

W najbliższą niedzielę, 6 lipca, o godz. 11.00, na Plaży Wilanów (róg Alei Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej, Wilanów) rozpocznie się nietypowy mecz zorganizowany przez Fundację Otwarty Dialog z okazji 74. urodzin Nursultana Nazarbayeva. Będziemy protestować w obronie wartości demokratycznych i praw człowieka, które od wielu lat łamane są w Kazachstanie. 

Już niedługo dowiemy się, która drużyna zdobędzie tytuł Mistrza Świata w piłce nożnej. Zanim to jednak nastąpi, w najbliższą niedzielę, można poczuć się jak piłkarski mistrz i spróbować strzelić gola dyktatorowi – prezydentowi Kazachstanu Nursultanowi Nazarbayevowi, sprawującemu swoje autorytarne rządy od ponad 20 lat. 

Na boisku spotkają się dwie drużyny: drużyna demokracji i drużyna dyktatora – prezydenta Nazarbayeva, grającego nieczysto, stosującego przemoc, represje wobec swoich oponentów, opozycji, niezależnych mediów i organizacji obywatelskich. Towarzyszyć mu będą europejscy doradcy. W drużynie demokracji mogą zagrać wszyscy, którzy chcą bronić demokratycznych idei, wyrażając jednocześnie swój sprzeciw przeciwko wszelkim przejawom agresji.

„Temu wydarzeniu z pewnością będzie towarzyszyło wiele emocji”mówi Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog. „Wynik meczu tak naprawdę jest sprawą drugorzędną. Istotna jest sama gra, która ma symbolizować opowiedzenie się po stronie demokracji, ma stać się wyrazem sprzeciwu wobec brudnej gry Nazarbayeva i jego chciwych sojuszników – zarówno w swoim kraju, jak i w Europie” – dodaje.

Zapraszamy do udziału w rozgrywkach w godzinach 11:00-14:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku  

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewelina Trześniewska, [email protected], tel. 531 090 949
Tomasz Czuwara, [email protected] tel. 534 670 800