Gorące tematy:

Budujemy razem! Hackathon Bridge Poland to Ukraine

Fundacja Otwarty Dialog patronuje akcji „Poland-to.ua Hackaton Bridge“ adresowanej do polskiej i ukraińskiej młodzieży oraz studentów. Na zwycięzców czeka grant w wysokości 10 000 euro.

Projekt rozpoczęła konferencja prasowa „Poland-to.ua Hackaton Bridge ”, która odbyła się 19 maja w Ukraińskim Świecie. Biznes, kultura i społeczeństwo – to trzy kategorie, w których będą rywalizować polsko-ukraińskie zespoły. Celem jest m.in. wykorzystanie technologii do zintegrowania społeczeństw Polski i Ukrainy.

Jesienią jury wybierze najlepsze projekty, które zostaną wdrożone w przeciągu maksymalnie trzech miesięcy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi technologicznych i wiedzy ekspertów z Fundacji Otwarty Dialog, Fundacji im. Kazimierza Puławskiego i Fundacji „Svichado”.

Inicjatorem wydarzenia jest były minister Cyfryzacji i Administracji oraz eurodeputowany, Michał Boni. Polskim patronem projektu jest Fundacja Otwarty Dialog oraz Fundacja im. Kazimierza Puławskiego a z ramienia Ukrainy m.in. Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie oraz Politechnika Kijowska.

Relacja z konferencji prasowej inaugurującej projektu Poland-to.ua hackaton bridge