Gorące tematy:

Konferencja: Ukraina na rozdrożu – analiza powyborcza

28 maja, Fundacja Otwarty Dialog zorganizowała w Rzymie konferencję zatytułowaną: “Ukraina na rozdrożu: analiza powyborcza” [Ucraina al bivio: analisi post-elettorale]. Konferencja odbyła się gościnnie w siedzibie organizacji Consiglio Italiano del Movimento Europeo.

Celem spotkania było m.in. dokonanie wspólnej analizy wyzwań stojących przed nowym prezydentem Ukrainy po wyborach, które odbyły się 25 maja.

Zaprosiliśmy do udziału w konferencji grupę ekspertów ze świata akademickiego, świata polityki, mediów oraz przedstawicieli społeczności obywatelskiej. Członkowie panelu podzielili się z publicznością swoimi doświadczeniami oraz przedstawili swoją analizę wydarzeń na Ukrainie i roli jaką odgrywają w tej sytuacji czynniki zewnętrzne.  

Na zaproszenie Fundacji Otwarty Dialog, do Rzymu przyjechała również Olesya Zhukovska, działaczka i wolontariuszka z Majdanu, która raniona przez snajpera, opublikowała słynną już wiadomość na Twitterze: “Umieram”. Olesya podzieliła się z obecnymi swoimi wspomnieniami, opowiedziała o postrzale i o trudnym okresie rekonwalescencji oraz o marzeniach o wolnej i demokratycznej Ukrainie.

Zdjęcia autorstwa Yulii Vassiliyevej.