Gorące tematy:

Spotkanie z Szefem Komitetu Lustracyjnego Yegorem Sobolevem

Fundacja Otwarty Dialog serdecznie zaprasza na spotkanie z Yegorem Sobolevem, Szefem Komitetu Lustracyjnego Ukrainy.

Wydarzenie w formule konferencji prasowej odbędzie się w piątek, 6 czerwca o godzinie 14.00 w centrum “Ukraiński Świat” przy Nowym Świecie 63 w w Warszawie.

Yegor Sobolev, który przyjechał z oficjalną wizytą do Polski na zaproszenie Fundacji Otwarty Dialog i Instytutu Pamięci Narodowej, opowie o celu i programie swojej wizyty, a także wyjaśni jakiej lustracji oczekują Ukraińcy i w jakim stopniu wychodzą jej na przeciw planowane reformy. W dalszej części odpowie na pytania dziennikarzy, a następnie pozostałych gości. Podczas spotkania zostanie także zaprezentowane Memorandum o Współpracy zawarte pomiędzy Komitetem Lustracyjnym Ukrainy a Fundacją Otwarty Dialog. 

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do czwartku, 5 czerwca 2014 roku, do godziny 17.00 na adres:[email protected].

Przewidziane jest tłumaczenie konsekutywne. Od godziny 13.00 przewidujemy możliwość rozstawienia sprzętu technicznego w tym możliwość podłączenia się do łącza audio.

Yegor Sobolev (ur. w 1977 r.), Szef Komitetu Lustracyjnego Ukrainy, wybrany przez Radę Majdanu, a następnie nieformalnie włączony do rządu Arsenija Jaceniuka i publicznie zaprezentowany na Majdanie razem z członkami obecnego rządu w dn. 26 lutego 2014 r. jako szef nowo utworzonego Komitetu Lustracyjnego Ukrainy. Razem z Mustafą Najemem był jednym z inicjatorów i pierwszych liderów EuroMajdanu. Działacz Rady Majdanu. Pedagog, dziennikarz i działacz społeczny, w 2008 r. założył dziennikarskie biuro śledcze Swidomo.

Przeprowadzenie szerokiej lustracji wśród członków klasy politycznej pod kątem uwikłania w praktyki korupcyjne jest obecnie jednym z głównych postulatów społecznych w Ukrainie. 

Więcej informacji udziela:
Tomasz Czuwara
Kierownik Biura Prasowego
Fundacja Otwarty Dialog
tel: +48 534 670 800
www.odfoundation.eu
[email protected]