Gorące tematy:

W Słowiańsku został ranny ukraiński sportowiec

Fundacja „Otwarty Dialog” przekazała 2 tys. hrywien na leczenie sportowca i żołnierza z jednostki „Alfa”, który został ranny w Słowiańsku.

07.05.2014 r. wieczorem w Słowiańsku, w obwodzie donieckim, pod moździerzowy ostrzał terrorystów trafiła grupa funkcjonariuszy z jednostki specjalnej „Alfa”, wykonującej zadanie bojowe. Wśród nich był 27 letni mieszkaniec miasta Sumy Andrey Reznik, zawodowy sportowiec i członek „Alfy”. Andrey jest członkiem kadry narodowej Ukrainy w pankrationie, mistrzem świata i Europy, srebrnym medalistą Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w sztukach walk, wielokrotnym mistrzem Ukrainy. Andrey i 30 innych żołnierzy zostali ciężko ranni.

Obecnie Andrey Reznik znajduje się na oddziale reanimacyjnym w szpitalu wojskowym w Charkowie, pomyślnie przeszedł operację. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Lekarze dostrzegają pozytywny trend. Do Andreya na razie nie wpuszcza się osób odwiedzających. Chociaż zagrożenie dla życia już minęło, są potrzebne środki na dalsze leczenie i rehabilitację.

Środki na leczenie Andreya Reznika można wpłacać na kartę bankową Sergeya Cherednichenko, osobistego trenera Andreya, który przybywa obok niego: 
4405 8823 1263 9234 (PrivatBank), Cherednichenko Sergey Viktorovich 

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, prosimy o kontakt:
Anastasiya Chornohorskaya –[email protected]
Fundacja „Otwarty Dialog”