Gorące tematy:

Konferencja o lustracji w Łucku w mediach ukraińskich

Gazeta “Wołyńska prawda” poinformowała o konferencji „Lustracja – Rozwiązania dla Ukrainy”, która odbyła się 10 kwietnia 2014 r. z udziałem przedstawicieli z Polski i wołyńskiego społeczeństwa w Pałacu Kultury w Łucku.

Gości przywitał przewodniczący Rady Fundacji Bartosz Kramek. O polskich doświadczeniach lustracyjnych opowiedziała przedstawicielka Fundacji, wcześniej dziennikarka gazety „Rzeczpospolita”, Agnieszka Piasecka. Głos zabrała także Victoria Boyko (ODF), Tomasz Czuwara (ODF) oraz Eugenij Sojkin (przedstawiciel grupy Komitetu lustracji: koncepcje prawa lustracyjnego).

Bartosz Kramek opisał m.in. działania pomocowe Fundacji podczas wydarzeń w Kijowie. Od przełomu listopada i grudnia 2014 r. ODF zorganizował trzy misje obserwacyjne na Ukrainie, w którą zaangażowali się polscy parlamentarzyści. członkowie sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych oraz polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej. Przewodniczący zaznaczył, że Fundacja będzie nadal wspierać Ukrainę w procesie reform, walce z korupcją, czy decentralizacją.

 Zobacz relacje ukraińskich mediów z wydarzenia: