Gorące tematy:

Wilanów zagrał dla Majdanu

Dokładnie na miesiąc przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie, 25 kwietnia na plaży w Wilanowie odbył się koncert charytatywny “Wilanów – Majdan. Wspólna sprawa”, na którym zagrały polskie i ukraińskie zespoły. Koncert zorganizowany został przez Dzielnicę Wilanów, partnerem wydarzenia była m.in. Fundacja Otwarty Dialog.

Celem organizatorów było przypomnienie polskich doświadczeń z lat 80. i wsparcie dla Ukraińców w ich walce o wolność. Koncert charytatywny zorganizowany został z myślą o rodzinach poszkodowanych i rannych na Majdanie. Tragiczne wydarzenia z lutego nie kończą bowiem problemów, z którymi zmaga się Ukraina, wciąż potrzebna jest pomoc. 

W koncercie udział wzięli artyści polscy i ukraińscy, wielu z nich wspierało wcześniej aktywistów z Majdanu, występując na scenie w Kijowie. Na Wilanowie wystąpili m.in. Maleo Reggae Rockers, Kozak System (Ukraina), Taraka, Tomek Lipiński, Venio (Molesta), Natalia i Paulina Przybysz z mamą Anną, Daniel Gałązka z zespołem, Ruta, Moskwa, Skadyktator i jego kosmiczne combo z Robertem Brylewskim, Karolina Cicha. Koncert poprowadził Szymon Majewski.

Podczas koncertu odbyła się także aukcja na rzecz rodzin poszkodowanych. Przedmioty podarowane zostały przez zespoły oraz partnerów wydarzenia. Zlicytowano m.in. gitarę z autografami członków występujących zespołów, podpisali się m.in. T. Love, Enej, czy Jurek Owsiak. Gitarę za kwotę 2600 zł wylicytował zastępca burmistrza Wilanowa, Artur Buczyński. Przedmiotem aukcji były też płyty zakupione za łączną kwotę 250 zł.

Podczas koncertu prowadzona była także zbiórka do puszek. Warunkiem uczestnictwa był zakup cegiełki, które także zostaną w całości przekazane rodzinom ofiar. Łącznie udało się zebrać 6866,43 zł. Środki za pośrednictwem Fundacji trafią do najbardziej potrzebujących.