Gorące tematy:

Finalizujemy rozliczenia akcji #PosiłekDlaLekarza: 58 tys. zł dla Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach

Rafal Matouszek, na co dzień koordynator logistyki w Fundacji Otwarty Dialog, odwiedził dziś rodzinny Śląsk. W trakcie misji specjalnej, Rafał spotkał się z dyrekcją Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach w celu podpisania umowy darowizny na kwotę ponad 58 tysięcy złotych pozostałych po rozliczeniach z restauratorami w ramach akcji #PosiłekDlaLekarza. Tę akcję prowadziły razem z nami Fundacją FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju), Stowarzyszeniem Niskie Składki oraz Spontanicznym Sztabem Obywatelskim).

Nie spodziewaliśmy się, że taki spontaniczny pomysł przyniesie ponad 680 tysięcy złotych, na które złożyło się prawie 12 000 osób. To było bardzo dużo pracy i jeszcze większa odpowiedzialność, wiele zaangażowanych osób. Chcieliśmy jak najlepiej wydać te 58 tysięcy, które nam pozostały po dostawach posiłków do szpitali, jesteśmy to winni darczyńcom. Jest dla nas ważne, by była to pomoc służbie zdrowia w związku z pandemią. Dlatego dziś tu jestem – w imieniu mojej fundacji, ale też też wszystkich, którzy ją tworzyli i wspierali #PosiłekDlaLekarza”. Wszyscy jesteśmy dziś wdzięczni państwu za walkę o pacjentów w tak trudnym czasie. Wiele razy byłem sam wolontariuszem WOŚP, ale nie spodziewałem się, że będę występował w takiej roli. To dla mnie zaszczyt – powiedział nasz kolega.

To bardzo ważny gest, który pokazuje, że wciąż mamy wokół siebie dobrych ludzi wspierających medyków w tym bardzo trudnym czasie. Musimy bowiem myśleć perspektywicznie: nie tylko o tym, co będzie w najbliższych tygodniach, ale także miesiącach i latach – podkreślił Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc gliwickiemu szpitalowi, ale jesteśmy tylko pośrednikiem – te fundusze pochodzą ze zbiórki, którą wsparło niemal tysięcy mieszkańców naszego kraju. Po zakończeniu rozliczeń z restauracjami w ramach akcji #PosiłekDlaLekarza, jesteśmy zobowiązani, by wydać je na pomoc medykom. Zależy nam na tym, by wsparcie trafiło do najbardziej potrzebujących – mówi Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy ulicy Zygmunta Starego 20, decyzją Ministerstwa Zdrowia, od 1 maja 2020 roku pełni rolę placówki zakaźnej jednoimiennej. Od tego momentu specjalistyczną pomoc medyczną uzyskało tam ponad 200 pacjentów w ramach oddziału intensywnej opieki medycznej oraz oddziału zakaźnego.

Zobacz także:

Czytaj również: