Gorące tematy:

Forsal: Fundacja Ludmyły Kozłowskiej otrzymała grant od Departamentu Stanu

W dniu 8 lipca br. serwis internetowy Forsal poinformował, że Fundacja Otwarty Dialog otrzymała grant od amerykańskiego Departamentu Stanu na promocję idei praworządności w Polsce.

Przypomnijmy, projekt pn. “Demokratyczny fitness: przekształcamy obywateli w aktywnych uczestników życia publicznego poprzez ćwiczenia z demokracji“, skierowany będzie do uczniów szkół średnich, wystartuje we wrześniu 2020 roku i będzie promować praworządność w Polsce. Działania te postanowił wesprzeć amerykański Departament Stanu za pośrednictwem Ambasady USA w Polsce.

W dokumencie podpisanym przez pracowników ambasady USA w Warszawie czytamy, że Fundacja Otwarty Dialog otrzymała niemal 18 tys. dol. z grantu na promocję praworządności, niezależności sądownictwa, prasy i innych instytucji. Mowa jest również o promowaniu praw mniejszości. Za pieniądze z grantu zostaną przeprowadzone m.in. zajęcia online, których wykładowcami będą eksperci z Polski i USA. Między innymi piętnowani przez PiS sędziowie Waldemar Żurek i Dariusz Mazur ze stowarzyszenia Themis czytamy na stronie.

Źródło: forsal.pl

Czytaj również: