Gorące tematy:

ODF z grantem od amerykańskiej ambasady. Dziennik.pl: USA wspierają największego wroga PiS

8 lipca br. Gazeta Prawna poinformowała, że Fundacja Otwarty Dialog otrzymała od amerykańskiego Departamentu Stanu środki na promocję idei praworządności w Polsce.

Projekt pn. “Demokratyczny fitness: przekształcamy obywateli w aktywnych uczestników życia publicznego poprzez ćwiczenia z demokracji“, skierowany będzie do uczniów szkół średnich, wystartuje we wrześniu 2020 roku i będzie promować praworządność w Polsce. Działania te postanowił wesprzeć amerykański Departament Stanu za pośrednictwem Ambasady USA w Polsce.

Jak podaje DGP, Szefowa Fundacji Otwarty Dialog została wciągnięta przez rząd Prawa i Sprawiedliwości na listę SIS – osób objętych zakazem wjazdu do strefy Schengen – latem 2018 r. Zarzucano jej malwersacje finansowe i tajemnicze powiązania na Wschodzie. Nie wprost, lecz za pośrednictwem mediów sprzyjających prawicy – formułowano również tezy, że jest powiązana z rosyjskim wywiadem. Jednakże, jak przekonują rozmówcy DGP, nie ma możliwości by Departament Stanu wyłożył choć dolara na NGO, na którym ciążą realne zarzuty o współpracy ze służbami specjalnymi Rosji czy też fundację, która dokonywała malwersacji finansowych.

Czytaj więcej na wiadomosci.dziennik.pl

Zobacz również: