Gorące tematy:

Fundacja przekazała środki na protezę ręki rannego aktywisty Majdanu

Fundacja „Otwarty Dialog” przekazała 10 tys. dolarów USD na leczenie aktywisty Majdanu Andreya Zhupnika, któremu granat oderwał rękę. Obecnie Andrey przebywa na leczeniu w Polsce, w szpitalu w Lublinie. Środki na leczenie otrzymał ojciec, Ivan Mikhaylovich Zhupnik.

W czasie starć na placu Niepodległości 18.02.2014 Andrey Zhupnik, zastępca dowódcy 15-tej sotni Samoobrony Majdanu, został ciężko ranny. W efekcie amputowano mu lewą rękę (Andrey jest mańkutem). Andrey jest programistą oraz gitarzystą. Bardzo potrzebuje normalnie funkcjonującej ręki.

Do chwili obecnej na protezowanie ręki aktywisty zebrano ponad €35,000 i środki nadal są wpłacane. Istnieje kilka możliwości wstawienia protezy, dlatego ocenia się, że potrzebna jest kwota od około €60-100,000. Są też potrzebne środki na samą operację i rehabilitację. Operacja została zaplanowana pod koniec marca.

Przypominamy, że Fundacja „Otwarty Dialog” prowadzi zbiórkę środków z przeznaczeniem na potrzeby służby medycznej Majdanu. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Więcej informacji:
Tomasz Czuwara[email protected]
Telefon: +48 795 62 54 05