Gorące tematy:

Premiera! Z/N Magazyn Kulturalny – no. 8

Premiera!  Z/N Magazyn Kulturalny – no. 8 

W sobotę 25 maja w Galerii Labirynt odbędzie się premiera nowej odsłony Magazynu Kulturalnego Z/N. Magazyn jest internetowym czasopismem zajmującym się prezentacją szeroko pojętej sztuki współczesnej, dostępny pod adresem http://zin.art.pl. Wydawcą Magazynu jest Fundacja Otwarty Dialog.  Dotychczas ukazało się 7 numerów Magazynu, które łącznie obejrzało ponad 20 tys. internautów z całego świata. Magazyn w 2012r. reprezentował Europę na Światowym Konkursie Nowych Mediów w Montrealu w kategorii „Create your culture!”. Przy okazji premiery 8 numeru, wprowadzony zostaje nowy układ interfejsu, nowy silnik graficzny oraz pełna wersja anglojęzyczna Magazynu. Po wprowadzeniu zmian, Magazyn dostępny będzie do użytkowania na wszystkich urządzeniach mobilnych. Premierze towarzyszyć będzie wystawa multimedialna artystów współpracujących z Magazynem oraz koncert Roberta Piernikowskiego, lidera grupy Napszykłat. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorami wydarzenia jest Galeria Labirynt oraz Z/N Magazyn Kulturalny.

 

PROGRAM

19. 00 Przedstawienie nowej odsłony Magazynu
19. 30 Wystawa multimedialna artystów współpracujących z Magazynem: 
Hervé Szydlowski [FR] / Pau Camarasa [ES] / Isa Brito [USA] / Alina Tarabarinova [RU]
20. 00 Koncert: Robert Piernikowski, lider grupy Napszykłat
21. 30 After: Chinaski & Dyapanazy

  

WYSTAWA MULTIMEDIALNA / ARTYŚCI

// Hervé Szydlowski, ur. 1962, artysta plastyk, mieszka i tworzy w Paryżu. Prezentowane fotografie pochodzą z jego książki pt.: „S O I”.
S O I, czyli trzy szlachetne litery, które mają stanowić tytuł tych tryptyków mieszających czerń, biel i kolor. Książka została opublikowana nakładem wydawnictwa Gang (Francja) i opatrzona przedmową Charlotte Waligory. Zdjęcia wykonane aparatem średniego formatu 6×6 na srebrnej kliszy.

// Pau Camarasa ur. 1975 w Barcelonie.  Obronił dyplom z komunikacji audiowizualnej w Ramon Llull University (Hiszpania). Obecnie studiuje w Centrum Studiów Filmowych w Katalonii (CECC) oraz  w International School w San Antonio de los Banos (Kuba).   Film „ONA” prezentowany i nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach i przeglądach filmowych m.in.: Bursa International Silk Road Film Festival (Turcja ) – najlepszy film krótkometrażowy International Golden Karagöz Short Film Competition Best Film (Włochy) – nagroda główna.

// Isa Brito, urodziła się i wychowała w Brazylii. W 1984 wyemigrowała do USA. Na stałe współpracuje z galerią Milk Studios (New York). Prezentowane zdjęcia powstały w latach 80 i 90 w Nowym Jorku.  Aparat Kodak Instamatic, film 0.35mm.

// Alina Tarabarinova (Алина Тарабаринова), ur. w 1985 r. w Sankt Petersburgu gdzie ukończyła Wydział Dziennikarstwa. Obecnie pracuje jako fotoreporter, wolny strzelec. Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas podróży po Europie i Azji.

 

KONCERT / Robert Piernikowski

Mieszka i pracuje w Poznaniu. Znany również jako lider grupy Napszykłat. W solowej działalności profanuje swoje dotychczasowe dokonania zabijając puls i groove tworząc intymne spotkanie “sam na sam” ze słuchaczem. Czesanie słuchacza pod włos, duszenie stop w  nie oczekiwanym momencie, wybijanie z rytmu, kiedy już zaczyna się słuchacz bujać to znaki rozpoznawalne Piernikowskiego. Na koncertach możliwa hipnoza, psychodelia, rytuał i osobliwe opowieści zawarte w koślawej poezji Piernikowskiego. Jego solowe wydawnictwo “Się żegnaj” (2012 Few Quiet People) to album pełen potykających się melodii, analogowej syntezy, 
pulsujących gdzieś w tyle głowy bitów oraz surowych ale mistrzowsko utkanych struktur. 

„Choć krążek koresponduje z współczesnym abstract-hiphopem, a czuć na nim także echa choćby Ovala czy późnego Autechre, jest to bez wątpienia dzieło artysty dysponującego własnym, oryginalnym językiem” (Aktvist).

Wraz z Przemysławem Etamskim tworzy projekt P/E, czego efektem jest wydawnictwo Piernikowski/Etamski “Live at Kisielice” (2012 Qulturap) a współpraca z BNNT zaowocowała singlem (BNNT & Robert Piernikowski, “Qassam” , 2012). Piernikowski regularnie koncertuje w Polsce i zagranicą: zagrał ostatnio na festiwalach: Multplace Brno, Transvizualia Gdynia, Unsound Kraków, Unsound Tbilisi.