Gorące tematy:

Cel jest jeden – pomoc tym, którzy “są na pierwszym froncie walki z chorobą”. TVN24 o akcji #PosiłekDlaLekarza

Lekarze, pielęgniarki, załoga karetki. Każdy, kto w czasie epidemii pracuje w służbie zdrowia, może liczyć na darmowy posiłek z restauracji, które biorą udział w akcjach #posilekdlalekarza i #gastropomaga – podaje serwis informacyjny TVN24. I zaznacza, że chociaż obie inicjatywny organizują różne osoby, to cel jest ten sam – pomoc tym, którzy “są na pierwszym froncie walki z chorobą”.

Na stronie serwisu informacyjnego czytamy, że akcję #PosiłekDlaLekarza organizują Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki i Fundacja Otwarty Dialog przy organizacyjnym i prawnym wsparciu Patryka Wachowca z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Wachowiec tłumaczy, na czym polega całą inicjatywa: – Model działania wygląda tak, że my zbieramy pieniądze, zbieramy też listę chętnych restauracji. Z każdą restauracją będziemy się rozliczać w tygodniowym cyklu co każdą niedzielę, a one mają nam po prostu dostarczyć dowód, że to zamówienie zostało przekazane. Jednocześnie podkreśla, że nie jest to jedynie wsparcie personelu medycznego, ale także lokalnych restauracji, które są zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: