Gorące tematy:

Radio Zet wyjaśnia, na czym polega akcja #PosiłekDlaLekarza

Posiłek dla lekarza to jedna z akcji, których celem jest wsparcie dla medyków pracujących w szpitalach i o środkach zdrowia. Restauracje i lokale gastronomiczne z całego kraju zgłosiły już, że będą za darmo karmić personel medyczny. Każdy z nas może wesprzeć ich w realizacji tego pomysłu. Sprawdzamy, na czym polega akcja posiłek dla lekarza, kto bierze w nim udział, a także informujemy, jak wziąć udział w akcji – podaje Radio Zet.

Na stronie serwisu znajdziemy informację, że akcja #PosiłekDlaLekarza została zainicjowana przez trzy organizacje: Fundacja Otwarty Dialog, Spontaniczny Sztab Obywatelski i Stowarzyszenie Niskie Składki. Polega ona na zbiórce pieniędzy, które następnie zostaną zwrócone wybranym restauracjom, które nieodpłatnie dostarczają posiłki pracownikom służby zdrowia. 

Następnie serwis podaje schemat działania całej akcji. Restauratorzy mogą zgłosić swój udział w zbiórce za pośrednictwem specjalnego formularza. Zamawiający posiłki w restauracjach, które są na liście informują obsługę o chęci skorzystania z darmowego posiłku. Restauracja otrzyma rekompensatę ze zbiórki jeśli pozwolicie udokumentować jej pracownikom, że jesteście zatrudnieniu w placówce medycznej – wystarczy zdjęcie. Na stronie można też zapoznać się z listą restauracji, które przyłączyły się do akcji.

Źródło: radiozet.pl

Czytaj również: