Gorące tematy:

Akcja #PosiłekDlaLekarza objęła całą Polskę. Piszą o nas lokalne media

Choć najwięcej w Polsce zachorowań na COVID-19 zanotowano w Warszawie, to restauratorzy z całego kraju postanowili przyłączyć się do akcji #PosiłekDlaLekarza i wesprzeć posiłkami pracowników miejscowych szpitali.

O zorganizowanej przez Fundację Otwarty Dialog, Stowarzyszenie Niskie Składki, Spontaniczny Sztab Obywatelski i Forum Obywatelskiego Rozwoju zbiórce donoszą media m.in. z Krakowa, Bydgoszczy czy Elbląga. Wiele z nich publikuje listę restauracji, które postanowiły gotować i dowozić posiłki dla pracowników lokalnych szpitali. Akcja działa na zasadzie zaufania. Do dostarczenia posiłków w ramach akcji nie są potrzebne imiona, nazwiska, nie potrzebny jest nawet wizerunek. Restauracja, która wspiera organizatorów musi wysłać zdjęcia, które pozwala stwierdzić, że posiłek dotarł do szpitala albo załogi karetki. Z każdą restauracją organizatorzy będą się rozliczać w tygodniowym cyklu co każdą niedzielę – podaje Radio Eska Śląskie. Z kolei Dziennik Zachodni przypomina, że nie tylko restauratorzy mogą ufundować medykom posiłki. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce na Zrzutka.pl/posilekdlalekarza.

Obok zbiórki nie przeszły też obojętnie lokalne prorządowe media, takie jak TVP Katowice, TVP Rzeszów czy Polskie Radio Olsztyn.

Źródła: cowkrakowie.pl, gazetakrakowska.pl, bydgoszcz.tvp.pl, se.pl/elblag, eska.pl/slaskie, dziennikzachodni.pl, ro.com.pl, katowice.tvp.pl, rzeszow.tvp.pl

Czytaj także: