Gorące tematy:

Polskie media szeroko komentują sukces akcji #PosiłekDlaLekarza

O tym, że akcja #PosiłekDlaLekarza przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, pisaliśmy kilka dni temu. Sukces zbiórki odbił się również szerokim echem w polskich mediach, w tym portalach związanych ze służbą zdrowia.

O zebranej kwocie ponad 500 tys. zł na posiłki dla lekarzy walczących z epidemią koronawirusa w Polsce, poinformowały m.in. Plotki Biznesowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że zbiórka rozpoczęła się w nocy z 14 na 15 marca, to kwota robi piorunujące wrażenie – czytamy na stronie. Jak doprecyzowuje portal Medycyna Praktyczna, #PosiłekDlaLekarza to tylko hasło – w rzeczywistości pół miliona złotych trafi do wszystkich pracowników polskich szpitali, w których znajdują się pacjenci z COVID-19.

W polskich mediach na bieżąco można było śledzić, w jak szybkim tempie wzrastała kwota na koncie internetowej akcji. Dzień po rozpoczęciu zbiórki naTemat oraz Koduj24 podały, że organizatorzy zebrali ponad 31 tys. zł. Tydzień później portal Wirtualne Media informował już o kwocie 450 tysięcy. Dziś o przekroczeniu sumy pół miliona złotych powiadomiła nawet telewizja rządowa.

Źródła: plotkibiznesowe.pl, wirtualnemedia.pl, koduj24.pl, natemat.pl, tvp.pl

Czytaj także: