Gorące tematy:

Ruszyła zbiórka na posiłki dla medyków walczących z epidemią koronawirusa. Czołowe polskie media o akcji #PosiłekDlaLekarza

Fundacja Otwarty Dialog, Stowarzyszenie Niskie Składki, Spontaniczny Sztab Obywatelski i Forum Obywatelskiego Rozwoju uruchomili zbiórkę internetową na posiłki dla pracowników polskiej służby zdrowia, którzy w związku z epidemią koronawirusa spędzają teraz jeszcze więcej czasu w pracy informują czołowe polskie media.

Lekarze, pielęgniarki, załoga karetki. Każdy, kto w czasie epidemii pracuje w służbie zdrowia może liczyć na darmowy posiłek z restauracji – czytamy na stronie telewizji TVN24. Jak podaje Radio Zet, akcja #PosiłekDlaLekarza polega na zbiórce pieniędzy, które następnie zostaną zwrócone wybranym restauracjom, nieodpłatnie przesyłającym posiłki medykom. „Każdy, kto wpłaci dowolną sumę, może ufundować bezpłatny posiłek pracownikom szpitala. Każda restauracja, która chce się do niej przyłączyć, może to zrobić za pośrednictwem formularza. Lista lokali jest cały czas aktualizowana na stronie zbiórki” – piszą Onet i Fakt.

Choć zbiórka ruszyła dopiero kilka dni temu, to, jak podaje Rzeczpospolita, na koncie akcji jest już prawie 45 tys. zł, a sama inicjatywa cieszy się sporym poparciem. Polsat News poinformował, że w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia z punktów gastronomicznych i szpitali, gdzie dostarczono jedzenie, a także podziękowania dla personelu medycznego. W komentarzach można przeczytać: “Dziękuję służbie zdrowia za poświęcenie! Bóg zapłać!”, “Dziękujemy! Za odwagę, za poświęcenie, za wytrwałość, za to, że jesteście”, “Dobra robota!” – czytamy na portalu Interia.pl.

Źródła: tvn24.pl, rp.pl, onet.pl, fakt.pl, radiozet.pl, polsatnews.pl, fakty.interia.pl

Czytaj także: