Gorące tematy:

Wiadomość dla restauratorów wspierających akcję #PosiłekDlaLekarza

Akcja #Posiłek dla Lekarza udowadnia, jak wielka moc tkwi w spontanicznych inicjatywach i hojności Polaków. W najbardziej optymistycznych scenariuszach nie spodziewaliśmy się, że w ciągu niecałego tygodnia zbierzemy ponad 500 000 zł i zaoferujemy pomoc prawie 500 restauracjom – a w konsekwencji tyle samo samym medykom. Państwa udział w akcji i zaufanie jakim obdarzyliście nasz zespół – który nie dał przecież żadnych gwarancji, że cała inicjatywa się powiedzie – są niezwykle budujące. 

Nasza akcja od początku opierała się o dwa czynniki: wielkość zebranych środków i liczbę zgłoszonych restauracji. Przeanalizowaliśmy dokładnie oczekiwane wpływy ze zbiórki i zdecydowaliśmy, iż akcja wymaga centralizacji i systemu koordynującego pomiędzy restauracjami a potrzebującymi. 

Dobra wiadomość jest taka, że akcję będziemy kontynuować w nowej formie. Apelujemy do restauratorów aby zgłaszali się w pierwszej kolejności do nas a nie do instytucji potrzebujących. Prosimy również, aby wszelkie osoby i reprezentanci służb zgłaszali się do nas z informacją, jaka pomoc i w jakim zakresie jest potrzebna.

Środki które będą wpływać przeznaczymy na działalność w zakresie organizowania i dostarczania posiłków do służb, które takie zapotrzebowanie zgłoszą poprzez naszą centralę. Koordynacja i centralizacja pozwoli nam zweryfikować realne potrzeby służb i zapewni, że posiłki dotrą faktycznie tam, gdzie jest największa w danym momencie potrzeba. 

Rozliczenia za tydzień 16/03 22/03

Informujemy, że na dzień dzisiejszy tj. 24 marca, przepracowaliśmy 300 rozliczeń. Wszystkie zgłoszenia, które były kompletne, tj zawierały paragony i oświadczenie, bądź poprawną fakturę, już zostały zatwierdzone do przelewu. Prosimy Państwa o wyrozumiałość, ponieważ wszystko robimy ręcznie, wymaga to niezwykłej precyzji, stąd potrzeba kilku dni aby zakończyć proces rozliczenia w sposób rzetelny i bezbłędny. Przewidujemy, że maksymalny czas do realizacji wszystkich płatności to kolejne 3 dni a planowane zakończenie szacujemy na dzień 27.03.2020. Jeśli do tego dnia do godz. 16.00 nie otrzymaliście państwo przelewu, prosimy o kontakt z naszą infolinią.

Po zakończeniu rozliczenia tygodnia 16/03 – 22/03, opublikujemy pełne rozliczenie z zebranych i na ten moment rozdysponowanych środków.

Państwa pomoc jest niezwykle cenna i potrzebna, jednak apelujemy o rozsądne i spokojne podchodzenie do wykorzystywania zasobów i energii. Najtrudniejszy czas przed nami. Wobec tego, przygotowujemy się do bardziej skoordynowanej i scentralizowanej akcji i koordynacji, o czym będziemy Państwa informować zarówno na naszym profilu FB, na stronie tej zrzutki oraz w mediach publicznych.

Czytaj także: