Gorące tematy:

Zrzutka na #PosiłekDlaLekarza przekroczyła pół miliona zł!

Wielki sukces akcji zorganizowanej przez Fundację Otwarty Dialog, Stowarzyszenie Niskie Składki i Spontaniczny Sztab Obywatelski przy wsparciu Patryka Wachowca z Fundacji FOR . W obliczu epidemii w Polsce pozyskaliśmy 500 763 zł na posiłki dla pracowników służby zdrowia, którzy niestrudzenie walczą z rozprzestrzeniającym się koronawirusem oraz niosą pomoc zarażonym.

Po raz kolejny okazuje się, że solidarność dla Polaków nie jest tylko pustym słowem! Do chwili obecnej na posiłki dla pracowników szpitali złożyło się prawie 10 000 darczyńców. Do udziału w akcji zgłosiło się także ponad 500 restauracji i lokali gastronomicznych z całego kraju. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za gremialny i entuzjastyczny odzew – branża gastronomiczna jest jedną z najbardziej dotkniętych przez obecny kryzys i cieszymy się, że możemy działać razem, z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych.

Od kilku dni darmowe posiłki w ramach akcji przekazywane są pracownikom służby zdrowia w całej Polsce. To nie tylko lekarze, lecz również ratownicy medyczni, pielęgniarki czy personel administracyjny szpitali – wszyscy z nich znajdują się dziś w sytuacji bezprecedensowej.

Więcej zdjęć pracowników służby medycznej z otrzymanymi posiłkami można obejrzeć na funpage’u akcji.

Akcja #PosiłekDlaLekarza jest częścią działalności Spontanicznego Sztabu Obywatelskiego, powołanego przez aktywistów Fundacji Otwarty Dialog, Obserwatorium Wyborcze i lokalnych komórek KODu.

Gorąco zapraszamy do wsparcia i promocji naszej zbiórki: https://zrzutka.pl/PosilekDlaLekarza. Żeby akcja mogła funkcjonować kolejny tydzień na taką skalę, musimy uzbierać drugie tyle!

Czytaj także: