Gorące tematy:

#PosiłekDlaLekarza – nowa akcja ODF i partnerów w obliczu pandemii koronawirusa

Epidemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Jednak najbardziej dotyczy ona służby zdrowia, która znajduje się na pierwszym froncie walki z chorobą. Lekarze i personel medyczny pracują obecnie na najwyższych obrotach, nierzadko kosztem rodziny i najbliższych. To przede wszystkim od ich zaangażowania zależy, czy uda nam się szybko stłumić epidemię. W trudnej sytuacji są również hospitalizowani i ich najbliżsi, którzy pokładają swoją nadzieję w służbie zdrowia.

Dlatego też, razem ze Stowarzyszeniem Niskie Składki i Spontanicznym Sztabem Obywatelskim, przy nieocenionym wsparciu Patryka Wachowca z Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju), na portalu zrzutka.pl uruchomiliśmy kampanię #PosiłekDlaLekarza.

Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach w związku z zarażeniem koronawirusem i tych, które się nimi opiekują.

Każdy, kto chce zamówić posiłek w restauracji, wystarczy że poinformuje jej obsługę o chęci skorzystania z bezpłatnego posiłku. Restauracja otrzyma od nas rekompensatę za posiłki, jeśli przedstawi nam dowód, że dostarczyła zamówienie osobom, do których kierujemy naszą akcję – wystarczy zdjęcie.

Będziemy wdzięczni za udostępnianie naszej akcji w mediach społecznościowych. Jesteśmy na Facebooku (/PosilekDlaLekarza) i Twitterze (@DlaLekarza). Skontaktować się z nami można również drogą mailową ([email protected]). Działamy pod hasztagiem #PosiłekDlaLekarza.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie dostarczone portalowi Zrzutka.pl przez organizatorów w celu weryfikacji zbiórki:

Dziękujemy za każdą wpłatę!

Szczegóły akcji: zrzutka.pl/posilekdlalekarza

Czytaj także: