Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Pleśń z oczu”

„ Serca zmdlałe ocucą – pleśń z oczu zgarną narody”

 C.K. Norwid

 

grafika_festiwalowa

Witamy serdecznie! Już po raz drugi odbędzie się w Lublinie, największy w Polsce studencki Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Pleśń z oczu”. Jest to Festiwal, który pozwala zaprezentować efekty pracy twórczej teatrów studenckich. W ubiegłym roku gościliśmy m. in.  Teatr Hybrydy (Warszawa), Teatr Korba (Wrocław), Teatr Przedmieście (Łańcut), Teatr Nie Ma (Szczecin). 
Ideą naszego przeglądu jest konfrontacja najaktywniejszych środowisk teatralnych z Polski i z zagranicy w celu nawiązania międzykulturowego dialogu na rzecz wskrzeszenia pierwotnego rozumienia kultury studenckiej, kiedy to uczelnia była tyglem, w którym mieszały się i ścierały różne koncepcje światopoglądowe, artystyczne, w tym również koncepcje teatralne. Poprzez ukazanie różnorodności pragniemy ukazać ogromny potencjał Teatru jako środka wyrazu ekspresji zewnętrznej, poszukiwania tożsamości czy nawet aktualnego komentarza politycznego.

Wstęp na wszystkie spektakle oraz wybrane koncerty jest bezpłatny.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

Karol Grabiec (Narrator) tel. 513 913 322
oraz Kamil R. Filipowski Koordynatorzy Przeglądu

 

http://www.plesn.art.pl/

 

http://www.plesn.art.pl/templates/rt_panacea_j15/images/body/dark/moduleborder-r.png); background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; position: relative; background-position: 100% 0px; background-repeat: no-repeat repeat; padding: 15px; border: 1px dashed #bbbbbb">

 PATRONI MEDIALNI

logo-wyborczakur

radlublogo_radio_centrum

lublin

ORGANIZACJA

ack dialog enigmatic kresy uss

NASI PARTNERZY

galeriasmaku_str  studencka_wiosna_teatralna  kulturalia  scena