Gorące tematy:

„Komitet Obrony Dziennikarzy” wzywa do odnalezienia Danijara Mołdaszewa

Znajdująca się w Nowym Jorku organizacja działająca na rzecz obrony prasy „Komitet Obrony Dziennikarzy” wezwał władze Kazachstanu do odnalezienia Danijara Mołdaszewa i zapewnienia mu bezpieczeństwa. Wydawca gazety opozycyjnej „Głos republiki” Danijar Mołdaszew, zdaniem jego kolegów, zaginął bez śladu kilka dni po tym, jak go został napadnięty i obrabowany, w wyniku czego ucierpiał fizycznie. Policja Ałmaty w dniu 31 marca wydała oświadczenie, w którym dementuje informację o ograbieniu i porwaniu Danijara Mołdaszewa, jak również podejrzenia dotyczące jego zniknięcia. 

„Komitet Obrony Dziennikarzy” zwraca uwagę na fakt, że oświadczenie policji Ałmaty odnośnie tego, ze „Danijar Mołdaszew nigdzie nie zniknął i nie został napadnięty ani obrabowany” jedynie postawiło nowe znaki zapytania odnośnie tej sytuacji.

Przedstawiciel „Komitetu Obrony Dziennikarzy” Nina Ognianowa zwraca uwagę na fakt, że Danijar Mołdaszew zaginął w przededniu przedterminowych wyborów prezydenckich, które odbędą się w Kazachstanie 3 kwietnia. «Komitet Obrony Dziennikarzy» wyraża głębokie zaniepokojenie losem Danijara Mołdaszewa i wzywa władze Kazachstanu do szczegółowego zbadania okoliczności zaginięcia dziennikarza.

Źródło: http://rus.azattyq.org/archive/news/20110401/360/360.html?id=3545040