Gorące tematy:

Jak mogę pomóc Ukrainie

Dzięki Fundacji Otwarty Dialog, każdy chcący włączyć się w pomoc społeczeństwu obywatelskiemu Ukrainy, ma taką możliwość.

Możesz zostać wolontariuszem w Kijowie!

Jesteśmy organizatorem długoterminowej misji obserwacyjnej w Kijowie.
Jeśli jesteś żywo zainteresowany sytuacją na Ukrainie i chcesz aktywnie włączyć się w pomoc protestującym, znasz język ukraiński albo rosyjski (kryterium kluczowe) a także:

 • masz doświadczenie w prowadzeniu misji zagranicznych,
 • znasz podstawy prawa,
 • znasz zasady udzielania pierwszej pomocy,
 • potrafisz fotografować,
 • umiesz zarządzać treściami w mediach społecznościowych,
 • masz doświadczenie dziennikarskie
  to JESTEŚ OSOBĄ, KTÓREJ SZUKAMY!

Misja Fundacji Otwarty Dialog, Kijów

W swojej pracy nasi wolontariusze koncentrują się na następujących obszarach:

 1. Monitorowaniu naruszeń praw człowieka wśród uczestników protestów, szczególnie przedstawicieli mediów, studentów, aktywistów AutoMajdanu poprzez obserwację procesówsądowych i interwencje w ukraińskich organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości.
 2. Organizowaniu i koordynowaniu krótkoterminowych misji obserwacyjnych i wsparcia międzynarodowego (m. in. monitorowanie potrzeb i przekazywanie środków finansowych i rzeczowych otrzymanych w ramach zbiórek prowadzonych na terenie Polski oraz organizacja wizyt europejskich polityków, dziennikarzy, działaczy społecznych i dawnych działaczy opozycji demokratycznej w czasach komunistycznych)
 3. Działania informacyjne propagujące wiedzę na temat Unii Europejskiej i spraw międzynarodowych, praw uczestników protestów, zasad i technik pokojowej samoorganizacji społecznej, obejmujące warsztaty, bieżącą dystrybucję materałów informacyjnych, prelekcje i konwersacje dot. ww. obszarów tematycznych z udziałem prelegentów z krajów UE i Ukrainy, wspieranych poprzez system wideokonferencji i materiały video.
 4. Współpracy z organizacją EuroMaidan SOS i Służbą Medyczną EuroMajdanu wspierajac udzielanie pierwszej pomocy rannym, kierujac ich do punktow medycznych, zapisujac i przekazujac informacje o poszkodowanych do ich rodzin i prawników.

Misja Fundacji Otwarty Dialog, KijówWyjazdy na misje organizowane są co tydzień, trwają ok. 9 dni. Pierwszy etap misji obejmuje trzymiesięczny okres od 17.01 do 17.03.2014 r. W zależności od rozwoju sytuacji na Ukrainie misja może zostać przedłużona. Przewidujemy stałą obecność kilkunastoosobowej grupy polskich wolontariuszy (min. 12 osób). Fundacja pokrywa koszt transportu (Warszawa-Kijów), zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie.  

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z koordynatorem wolontariatu, Mateuszem Kramkiem: [email protected]

W ramach prowadzonej przez nas zbiórki publicznej możesz wesprzeć misję naszych wolontariuszy finansowo:
PL79 2490 0005 0000 4600 7912 6269
Alior Bank SA
Kod BIC/SWIFT ALBPPLPW
Przy wpłatach z kont polskich banków wystarczy sam nr 79 2490 0005 0000 4600 7912 6269
Więcej o zbiórce

W ramach prowadzonej przez nas zbiórki publicznejmożesz również przekazać datek na potrzeby służby medycznej majdanu
PL56 2490 0005 0000 4600 5911 3255
Alior Bank SA
Kod BIC/SWIFT ALBPPLPW
Przy wpłatach z kont polskich banków wystarczy sam nr 56 2490 0005 0000 4600 5911 3255
Więcej o zbiórce