Gorące tematy:

Zbiórka leków dla EuroMajdanu

Problemy zdrowotne, dotykające protestujących w Kijowie, to przykra codzienność. Ich źródłem są trudne warunki pogodowe, a także akty przemocy, których ofiarami padają demonstranci. Fundacja Otwarty Dialog, we współpracy z Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej UGKC w Drohobyczu, ogłasza zbiórkę leków, aby pomóc uczestnikom protestów na Ukrainie.

Misja Fundacji Otwarty Dialog, KijówOd ponad miesiąca trwają kijowskie protesty zwolenników integracji europejskiej na Ukrainie. Uczestnicy EuroMajdanu stoją na mrozie przez wiele godzin, manifestując swój opór przeciwko decyzji prezydenta Janukowycza o zawieszeniu rozmów z Unią Europejską, dotyczących podpisania umowy stowarzyszeniowej.

Niestety, pokojowym protestom towarzyszą liczne akty przemocy, zarówno ze strony specjalnych jednostek milicji, jak i tzw. nieznanych sprawców. Częstymi ofiarami pobić są dziennikarze.

Obecnie uczestnikom EuroMajdanu potrzebna jest pomoc materialna, zwłaszcza produkty medyczne:

  • leki na przeziębienie, np.: Rutinoscorbin, Cerutin, Witamina C, Aspiryna, Strepsils;
  • leki przeciwbólowe, np.: Paracetamol, Ibuprofen;
  • leki na układ trawienny, np.: Węgiel aktywowany, Stoperan, Nifuroksazyd;
  • środki opatrunkowe np.: plastry, bandaże, serwetki sterylne, gazy;
leki na przeziębienie, np.: Rutinoscorbin, Cerutin, Witamina C, Aspiryna, Strepsils;

Leki można przesyłać lub osobiście przekazywać na adres Fundacji Otwarty Dialog:

Fundacja Otwarty Dialog
Al. J. Ch. Szucha 11a lok. 21 (3 piętro)
00-580 Warszawa

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:30 (godziny późniejsze możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu tel.: 22 307 11 22)

W przypadku braku możliwości przekazania darów istnieje możliwość wpłaty środków na ten cel na konto Fundacji Otwarty Dialog:

PL98 2490 0005 0000 4530 4115 2508
Alior Bank SA
Kod BIC/SWIFT ALBPPLPW
W tytule koniecznie podając cel, np.: Zbiórka dla EuroMajdanu.

Zbiórka będzie prowadzona do końca stycznia i w razie potrzeby zostanie przedłużona. Odbiorem z Warszawy i dostarczeniem darów zajmie się Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej.

Więcej informacji udzielają:

Agnieszka Piasecka, [email protected],
Tomasz Czuwara, [email protected], tel. +48 534670800,

FUNDACJA OTWARTY DIALOG

Fundacja Otwarty Dialog powstała z inicjatywy Ludmiły Kozłowskiej (pełniącej obecnie funkcję Prezesa Zarządu Fundacji) w 2009 r. w Polsce. Fundacja została założona w oparciu o doświadczenia i kontakty wyniesione z okresu Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie w 2004 r. i w latach późniejszych w ramach działalności i współpracy międzynarodowej ukraińskich organizacji studenckich i ruchów obywatelskich.

Celami statutowymi Fundacji są obrona praw człowieka, demokracji i rządów prawa na obszarze postsowieckim. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizację misji obserwacyjnych, w tym obserwacji wyborczych i monitorowanie stanu przestrzegania praw człowieka w krajach WNP, na bazie których są tworzone raporty i sprawozdania dystrybuowane następnie wśród instytucji UE, OBWE i innych organizacji międzynarodowych, resortów spraw zagranicznych i parlamentów krajów UE, ośrodków analitycznych i mediów.

Obok działalności obserwacyjnej i analitycznej, Fundacja prowadzi aktywne działania we współpracy z parlamentarzystami zaangażowanymi w sprawy zagraniczne, prawa człowieka i relacje z krajami WNP w celu wsparcia procesów demokratyzacji i liberalizacji polityki wewnętrznej na obszarze postsowieckim. Do istotnych obszarów działalności Fundacji należą także programy wsparcia więźniów i uchodźców politycznych.

Szczególną uwagę Fundacja skupia na największych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw: Rosji, Ukrainie i Kazachstanie.

Centrala Fundacji znajduje się w Warszawie. Fundacja posiada swoich stałych przedstawicieli w Brukseli, Paryżu, Pradze i Saarbruecken.