Gorące tematy:

Sylwestrowa noc z Neilem Taylorem na EuroMajdanie

Niedawno na scenie kijowskiego EuroMajdanu grały dwa zespoły z Polski – Metka i The Stylacja. A teraz… w sylwestrową noc przez Kijów popłyną dźwięki gitary samego Neila Taylora!

Neil Taylor to jeden z najbardziej znanych brytyjskich gitarzystów. Członek legendarnej grupy Tears for Fears, dodatkowo użyczający swojego talentu takim gwiazdom jak Robbie Williams, Tina Turner, Natailie Imbruglia czy James Morrison. Obecnie jest w trasie koncertowej promującej jego trzeci solowy album “No God Like Rock ‘n’ Roll”.

„Kiedy Neil usłyszał o możliwości zagrania na kijowskim Majdanie w taką noc jak ta długo się nie zastanawiał. W ciągu godziny miał już spakowane dwie gitary, torbę efektów i był gotów lecieć do Kijowa.” – tak mówi Andrzej Kaźmirowski, który wraz z Fundacją Otwarty Dialog oraz innymi współorganizatorami odpowiada za ten prezent dla protestujących na Majdanie.

„Moc i entuzjazm z jakim Ukraińcy przyjmują znaki solidarności z naszego kraju był dla nas inspiracją  do tego żeby na zakończenie tego trudnego roku zrobić dla nich coś wyjątkowego. Stąd właśnie obecność Neila Taylora na scenie EuroMajdanu” – dodaje Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog.

Neil Taylor przyleciał do Kijowa dziś po południu. Jego obecność na koncercie do ostatnich chwil owiana była tajemnicą. O jego przybyciu i planowanym koncercie wiedziało tylko kilka osób ze względu na bezpieczeństwo i możliwość nie wpuszczenia artysty na teren Ukrainy. Do tej pory odnotowano już przypadki zawracania muzyków na lotnisku w Kijowie. Oprócz Neila Taylora w całonocnym koncercie wezmą udział wszystkie najważniejsze zespoły rockowe z Ukrainy m.in. TNMK i SKAY, które od pierwszych dni protestów grały na EuroMajdanie.

To już 5 misja z jaką Fundacja Otwarty Dialog wyrusza na Ukrainę. Wcześniejsze obejmowały spotkania z politykami, działaczami opozycji i organizacjami pozarządowymi do udziału w których zaprosiliśmy polskich parlamentarzystów. Kolejnym etapem było zaproszenie na scenę EuroMajdanu pierwszych dwóch kapel z Polski – Metki i The Stylacji. W przygotowaniu jest też kolejna długoterminowa misja, która na stałe zagości na Majdanie i pozostanie tam pod polską i europejską flagą powiewającą nad naszym namiotem.