Wyniki wyszukiwania

Sortuj

Podsumowanie pomocy humanitarnej przekazanej przez Fundację Otwarty Dialog w 2015 roku

30 czerwca 2016

W 2015 r. ODF kontynuowało program pomocy humanitarnej skierowany do potrzebujących na Ukrainie. Kategorie potrzebujących nie uległy zmianie i należały do nich: szeroko rozumiane struktury obronne, służby medyczne i inicjatywy obywatelskie zajmujące się dalszą dystrybucją bądź świadczeniem pomocy.

Centrum “Ukraiński Świat” zakończyło swoją działalność. Pomogło 30 tysiącom Ukraińców

23 czerwca 2016

Po ponad dwóch latach działalności Fundacja Otwarty Dialog zamknęła warszawskie centrum “Ukraiński Świat”. Było to pierwsze i największe centrum pomocy dla licznie przybywających do Polski Ukraińców. Od początku działalności udzieliło pomocy ponad 30 000 osób.

Pożegnanie z „Ukraińskim Światem”

10 czerwca 2016

8 czerwca odbyła się pożegnalna impreza w „Ukraińskim Świecie” – centrum pomocy obywatelom Ukrainy, których sytuacja polityczna i ekonomiczna w kraju zmusiła do przyjazdu do Polski. Wydarzenie zwieńczyło ponad 2-letnią działalność centrum prowadzonego przez Fundację Otwarty Dialog.

Złóż zeznanie podatkowe i przekaż swój 1% podatku Fundacji Otwarty Dialog

15 marca 2016

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych, które ma status organizacji pożytku publicznego, Fundacja Otwarty Dialog po raz kolejny może zbierać 1% podatku.

O polsko-ukraińskiej współpracy medycznej. Spotkanie w „Ukraińskim Świecie”

1 marca 2016

W jaki sposób ukraińscy lekarze i pielęgniarki mogą poznawać standardy funkcjonowania i nowoczesne metody europejskiej medycyny? Czy i jak mogą pomóc polskiej służbie zdrowia? Te i inne pytania pojawiły się podczas spotkania przedstawicieli polskich i ukraińskich służb medycznych.

W “Ukraińskim Świecie” wręczono podziękowania dla partnerów Programu Medycznego ODF

1 lutego 2016

29 stycznia Fundacja Otwarty Dialog gościła w centrum “Ukraiński Świat” partnerów Polsko-Ukraińskiego Programu Rozwoju i Szkolenia Pracowników Ochrony Zdrowia Ukrainy organizowanego we współpracy z Ogólnopolską Fundacją Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym.

“Ukraiński Świat” poszukuje wolontariuszy do nauczania j. polskiego

11 stycznia 2016

Centrum pomocy Ukrainie “Ukraiński Świat” prowadzony przez Fundację Otwarty Dialog poszukuje wolontariuszy do prowadzenia zajęć z języka polskiego.

„Fakt” o ściganym przez separatystów wolontariuszu ODF

14 grudnia 2015

Wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog (ODF), Vladimir Kovalenko w wywiadzie dla „Faktu” opowiedział o pościgu wydanym za nim przez separatystów i przyjeździe do Polski. W Warszawie pomaga w centrum pomocy Ukrainie, funkcjonującym przy ODF – „Ukraińskim Świecie”.

Akcja #JeSuisMarcinRey rozszerza się na Ukrainę

9 listopada 2015

Ukraińscy przyjaciele Fundacji Otwarty Dialog dołączają do akcji wsparcia M. Reya, którą zainicjowaliśmy na początku października br. Ataki na działacza ze strony faszyzujących “patriotów” trwają, ale temat walki z nienawiścią w sieci zatacza coraz szersze kręgi – tak w Polsce, jak i na Ukrainie.

O sile firm rodzinnych i grup zakupowych. Biznes na Ukrainie i w Polsce

3 listopada 2015

29.10.2015 r. w Ukraińskim Świecie odbyło się spotkanie pn. Czy doświadczenia polskich małych i średnich firm mogą być szansą dla ukraińskich przedsiębiorców? Przypadek grup zakupowych jako instrumentu podnoszenia konkurencyjności.

Jak ukraińskie firmy mogą skorzystać na doświadczeniu polskich przedsiębiorców? – zaproszenie na spotkanie w „Ukraińskim Świecie”

26 października 2015

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Fundacja Otwarty Dialog serdecznie zapraszają na spotkanie pt. „Czy doświadczenia polskich małych i średnich firm mogą być szansą dla ukraińskich przedsiębiorców? Przypadek grup zakupowych jako instrumentu podnoszenia konkurencyjności”.

#‎JeSuisMarcinRey. Stop mowie nienawiści

15 października 2015

Fundacja Otwarty Dialog postanowiła zorganizować kampanię wymierzoną w mowę nienawiści rozlewającą się w internecie. Uważamy, że powinniśmy stanowczo wyrazić swój sprzeciw i zareagować zanim będzie za późno, zmuszając także do reakcji organy ścigania.

Jak uwolnić zakładników Putina? – debata w “Ukraińskim Świecie”

28 września 2015

Fundacja Otwarty Dialog, wspólnie z programem Kiev Dialogue, ukraińską organizacją Euromajdan SOS oraz czeską People in Need zorganizowała debatę poświęconą sprawie więźniów politycznych bezprawnie pozbawionych wolności i przetrzymywanych na terenie Federacji Rosyjskiej.

ODF o nadużyciach mechanizmów Interpolu na konferencji przeglądowej wymiaru ludzkiego OBWE

25 września 2015

21 września rozpoczęła się dwutygodniowa konferencja przeglądowa wymiaru ludzkiego OBWE z cyklu “OSCE Human Dimension Implementation Meeting” organizowana przez Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR). Jak co roku, w HDIM udział wzięła Fundacja Otwarty Dialog.

Zaproszenie na debatę “13 zakładników Putina: jak możemy ich uwolnić?”

21 września 2015

Fundacja Otwarty Dialog, wspólnie z Kiev Dialogue, EuroMajdan SOS oraz People in Need ma przyjemność zaprosić na debatę panelową: “13 zakładników Putina: jak możemy ich uwolnić?”

Wybierz wysokość jednorazowej wpłaty w bitcoin